Звіт директора перед громадськістю
Шановні вчителі , батьки, члени піклувальної ради!
Для мене щорічний звіт перед громадськістю - завжди відповідальна і хвилююча подія, адже ваша думка про діяльність педагогічного колективу школи, її адміністрації і директора для мене завжди є важливою.
Педагогічний колектив НВК в поточному навчальному році проводив послідовну і цілеспрямовану роботу по виконанню завдань, визначених основними законодавчими та нормативними документами освітньої галузі, зокрема пов’язаними з реформою освіти. Як директор Пнікутського НВК у своїй діяльності керувався Законом України «Про загальну середню освіту», Статутом навчального закладу, Правилами внутрішнього трудового розпорядку для працівників НВК, посадовими обов`язками директора, членів адміністрації та всіх працівників НВК, колективною угодою, Положенням про порядок звітування керівників шкіл передпедагогічним колективом та громадськістю та іншими нормативними актами.
У 2019-2020 н.р. продовжувалась реалізація комплексно – цільових програм, спрямованих на вдосконалення освітнього процесу, створення сприятливих умов для розкриття здібностей і нахилів учнів, формування їх навчальних та життєвих компетенцій.
Навчально-виховний процес забезпечував досвідчений, висококваліфікований творчий педагогічний колектив однодумців.
Усього - 23 педагогічних працівники. Мають вищу кваліфікаційну категорію - 8, першу кваліфікаційну категорію - 14, 9 кваліфікаційний розряд - 1. Усі вчасно проходять курсову підготовку за кредитно – модульною системою та по НУШ. Працівників обслуговуючого персоналу – 19 чоловік. Станом на 1 вересня 2019 року в НВК навчалося 138 чнів, в ДНЗ – 36 дітей.
У дошкільному навчальному закладі функціонує 2 групи: середня і старша. Наповнюваність середньої групи - 16 дітей, старшої - 20.
У системі проводилася робота з питання наступності дошкільного закладу та основною школою Пнікутського НВК. Вихователями відстежувалася результативність навчання випускників закладу та адаптація до умов школи.
Протягом навчального року були організовані екскурсії дітей, а саме: на Свято першого дзвоника (вересень), по школі (вересень), у шкільну бібліотеку (жовтень). Проводилися зустрічі вчителів з вихователями, дітьми та батьками груп старшого дошкільного віку .
Дошкільний навчальний заклад забезпечено нормативно-правовими документами з питань соціального захисту дітей. Однак, недостатньо матеріалів з даного питання в батьківських куточках. Дошкільний заклад має медичний кабінет, обладнання в основному відповідає нормативним вимогам. Медичне обслуговування дітей закладу забезпечує медична сестра Гутніченко К.В.
Велику увагу протягом навчального року колектив дошкільного закладу приділив формуванню здоров’язберігаючої компетентності дітей.
Питання захворюваності, відвідування та харчування дітей систематично розглядалися, аналізувалися показники та розроблялися заходи щодо їх покращення.
Робота педагогічного колективу забезпечила високі показники готовності дітей до навчання в школі.
Вихователі дошкільного закладу наполегливо працюють над виявленням творчого потенціалу дітей, розвитку їх інтелектуальних та творчих здібностей
Слід відзначити роботу вихователів з вивчення «Проблеми взаємодії дошкільного навчального закладу з родиною в світлі вимог Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Впевнений старт» . Вихователі розробили:
- Модель взаємин педагогів з батьками вихованців;
- Проект: «ДНЗ - дитина - родина»;
Педколектив НВК працює над методичною темою «Формування ключових компетентностей учнів як ціннісних орієнтацій навчальної діяльності та виховної взаємодії вчителя і учня в умовах реалізації нових стандартів освіти».
На сучасному етапі розвитку суспільство ставить перед освітою нові цілі. Концепція «Нової української школи» — це свого роду програма нововведень до середньої освіти у державі, яка має за мету створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті, а для цього треба змінити підхід вчителів до навчання учнів, а з самих дітей зробити не стільки «знаючих», скільки «думаючих» громадян.
У 2019-2020 навчальному році по-новому вчилися всі першокласники України. Вчителі працювали за новими підходами, тому МОН спільно з громадською спілкою “Освіторія”, міжнародним фондом “Відродження” та студією онлайн-освіти EdEra продовжують навчання вчителів, які вчитимуть учнів перших класів наступного навчального року. Наші вчителі Ягело І. Р., Рихліцька М. М., Калита Л. Р. , Попільовська М. М., Віхрак Г.Ч. теж проходили навчання на базі Мостиської ЗЗСО №1.
Основними напрямками діяльності НВК є:
- пошук і відбір здібних та обдарованих дітей ;
- розвиток природних здібностей, обдарувань, талантів учнів;
- громадянське, національне та патріотичне виховання та розвиток учнів;
- формування в учнів умінь та навичок активної пізнавальної діяльності,
розвитку творчого потенціалу;
- становлення особистості учня ,його орієнтація на подальший розвиток;
- розробка педагогічним колективом нового змісту освіти, впровадження
нових
освітніх та управлінських технологій;
- реалізація психологічного забезпечення управлінського та освітнього процесів у НВК .
Місія нашого закладу: «Формувати здорову, творчу, ініціативну, духовно та інтелектуально розвинену особистість, яка займає активну громадянську позицію і шанує національні звичаї, традиції та обряди».
Для її реалізації у навчальному закладі творчо працюють групи вчителів, що вирішують поточні навчально-виховні завдання, активно беруть участь у різноманітних конкурсах, оглядах, атестаціях.
Вчителі беруть участь у міжшкільних методичних об'єднаннях вчителів української мови і літератури, біології та хімії, математики, педагогів – організаторів, історії, географії, англійської мови, зарубіжної літератури, основ здоров'я, християнської етики; проводяться педагогічні читання, конкурси «Сурми звитяги», « Різдвяні канікули», спортивні змагання на базі ЗЗСО Мостиської міської ради. Умовою успішної реалізації завдань творчого розвитку учителів є моніторинг професійної діяльності педагогічних кадрів.
Учителі організовують взаємовідвідування уроків, вивчають результативність курсової перепідготовки й самоосвіти, проводять відкриті уроки, творчі звіти, готують матеріали на виставки, визначають актуальні проблеми, враховуючи індивідуальні особливості учнів.
У системі роботи педагогів -застосування інноваційних технологій: інтеграція наук, групова форма роботи, використання комп'ютерної підтримки навчання.
Учителі НВК беруть активну участь у роботі шкільних, міських та обласних семінарів . На базі НВК у 2019 році пройшов семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи. Розпочався він з візитки НВК, яку підготували педагог-організатор Стрільчук Н.В. та вчитель музичного мистецтва Глоговський А.Е.
Учасники семінару відвідали такі відкриті уроки:
-інтегроване заняття «Любиш Україну –посади калину» ( ДНЗ «Веселка» , вихователь Макар Ю.О);
-урок- математичне кафе «Додавання і віднімання двоцифрових чисел»
( математика, 2 клас, вчитель Ягело І.Р);
-заняття гуртка «Палітра» «Нетрадиційні техніки малювання» (вчитель образотворчого мистецтва Мисаковець Г.І.);
-урок – захист проектів «По житті з дробами» ( математика, 6 клас вчитель математики Дмитрів У.Й.)
-практичне заняття «Уявна подорож Києвом часів Ярослава Мудрого»
(історія України, 7 клас, вчитель історії Телятинська Г.Н.)
-урок- захист проектів «Актуальність філософських ідей Г.С.Сковороди» ( українська література, 9 клас, вчитель української мови та літератури Кужидло Г.Л. ) .
Тему семінару « Спрямування змісту й організації освітнього процесу на формування в учнів ключових компетентностей в умовах становлення НУШ» було представлено заступницею директора Попільовською М.М. у вигляді презентації.
Постійна увага приділяється комп'ютеризації школи та впровадженню інформаційно-комунікаційних технологій. Працює один комп’ютерний клас. Створено Web-сайт НВК, ДНЗ, де розміщуються узагальнення та презентації матеріалів із досвіду роботи вчителів закладу. Інформація на сайті систематично заповнюється, тримається в актуальному стані та перебуває під контролем адміністрації школи. На сайті висвітлюється вся актуальна інформація. В наявності посилання на сайти управління освіти департаменту гуманітарної політики Мостиської міської ради, департаменту освіти і науки облдержадміністрації, Міністерства освіти і науки. Школа у мінімальній кількості забезпечена мультимедійною технікою. Хоч і недостатня, але забезпеченість школи комп’ютерною технікою дає позитивні результати. Адміністрація та педагогічні працівники школи проводять ґрунтовні моніторингові дослідження. Управлінське діловодство, тарифікація, звіти за різними напрямками контрольно-аналітичної діяльності школи комп’ютеризовані. Створюється банк даних з різних напрямків, соціальний паспорт школи, інформація про педагогічні кадри, учнів, батьків. Ведеться та оформлюється внутрішкільна документація. Готуються та проводяться педради і наради з використанням інформаційних технологій; форми наказів уніфіковані) У методичній роботі стала можливою підготовка, навчання та подальше використання вчителями-предметниками комп'ютерів у власній роботі. Стало можливим формування інформаційно-комунікативної компетенції. Проводяться комп'ютерні уроки, використовуються додаткові ресурси з предметів шкільного курсу, мультимедійний проектор, можливості мережі Інтернет. Для створення належних умов для роботи з технікою в комп’ютерному класі протягом навчального року проводилося технічне обслуговування комп’ютерів.
Постійно працює Рада НВК, рада профілактики, учнівське самоврядування.
У НВК діє гурток образотворчого мистецтва «Палітра», керівником якого є Мисаковець Г.І. Учасники гуртка «Палітра» неодноразово займали призові місця у міських та обласних конкурсах «Об'єднаймось ж, брати мої», «Сурми звитяги».
У 2019р. І місце у міському та обласному конкурсі «Сурми звитяги» у номінації «Живопис» посів учень 8 класу Гавриляк Б., ІІ місце зайняла Вергун Ю. у тій же номінації, ІІІмісце у номінації «Графіка» зайняв учень 9 класу Стабрин В.
Учні нашого навчального закладу відвідують вокальний гурток «Водограй». Керівник гуртка - Глоговський А.Е.
Бочуляк О. посіла ІІ – місце у номінації «Соло» міського конкурсу “Сурми звитяги” 2019р. та І – місце, номінація «Соло», міський конкурс “Різдвяні канікули” 2019р.
З метою національно- патріотичного виховання у НВК діє гурток «Джура», керівник Мисаковець Г.І.
Використовуючи у своїй роботі новітні технології, найбільших якісних показників у навчальному процесі досягли такі вчителі: Попільовська М.М., Дмитрів У.Й., Кужидло Г.Л., Гоян Б.Б, Глоговський А. Е., Мисаковець Г.І. та Стрільчук Н.В.
За період карантину вчителями здійснювалася навчально - виховна та самоосвітня діяльність.
Було впорядковано папки виховних заходів, систематизовано атестаційні матеріали, створено портфоліо , кожного вчителя, проводилася робота із шкільною документацією (класним журналом, робочим зошитом класного керівника), перевірялися зошити, складено плани індивідуальної роботи під час карантину.
Згідно планів індивідуальної роботи кожного дня вчителі проводили:
1. Моніторинг стану захворюваності учнів класу.
2. Розробка і розміщення у соціальній мережі Viber завдань та відео, аудіо супроводу пояснення матеріалу для учнів 1-9 класів.
3. Індивідуальні консультації для батьків та учнів 1-9 класів в онлайн -режимі.
4. Перевірка виконаних завдань.
5. Підготовка до онлайн – консультацій в умовах навчання в дистанційній формі .
За період карантину ( 13.03.2020 р. – 29.05.2020р.) навчання з учнями 1- 9 класів здійснювалося у дистанційній формі. Було створено групи 1- 9 класів у Viber. Щодня за розкладом учні отримували завдання, рекомендації чи відеоуроки. Якщо вивчалася нова тема, то вона супроводжувалася аудіо або відео поясненням вчителя. Виконані завдання учні фотографували та відправляли на перевірку у приватні повідомлення у Viber, Gоogle classroom чи проходили тестування на сайті «На Урок». Якщо ж діти не мали доступу до Інтернету, тоді завдання та щоденні консультації надавалися дітям в телефонному режимі.
Також проводилася робота з батьками класу, адже від взаємозв’язку та взаєморозуміння батьків залежав результат навчання учнів. Проводилися індивідуальні бесіди : «Як працювати в умовах карантину?», «Організація робочого місця», «Короновірус, що про нього потрібно знати і як захиститися», «Рекомендації ВООЗ в умовах поширення короновірусу», «Наше дозвілля» та інші.
Протягом даного періоду педагоги НВК працювали над самоосвітою:
1. Вивчалися освітні платформи для роботи з дітьми в умовах карантину.
2. Опрацьовували Методичні поради щодо організації освітнього процесу у ЗЗСО Львівської області.
3. Систематично опрацьовувалися статті на сайтах «НУШ», «На Урок» та на інших.
Вчителями створено інтерактивні завдання для контролю знань і залучення учнів до активної роботи у класі та вдома.
Згідно структури навчального року в період з 23.03.2020 р. по 27.03.2020р. в навчальному закладі були весняні канікули. В цей період учні мали можливість працювати над власним розвитком. Учням надавалися індивідуальні консультації у телефонному режимі з тем , що їх цікавили.
Індивідуальний план роботи виконано кожним вчителем навчального закладу.
У 2019-2020 навчальному році освітній процес було спрямовано на інтелектуальний, соціальний і фізичний розвиток кожної дитини як особистості, здатної самостійно мислити і творчо діяти в нестандартних ситуаціях. Систематично здійснювався моніторинг навчальних досягнень учнів школи .
Зробивши певний аналіз навчальних досягнень учнів за минулий навчальний рік, було встановлено:
9 учнів першого класу засвоїли програму, читають відповідно до вимог.
У 2 класі – 18 учнів , які здобули певний рівень навченості.Учні 1-го та 2-го класів були оцінені вербально.
У 3 класі - 15 учнів: з них на початковий рівень не навчався жоден учень, на середній рівень навчалося - 6 учнів, на достатній - 5 учнів, на високий – 4 учні.
У 4 класі – 12 учнів, з них на початковий рівень не навчався жоден учень, на середній рівень навчалося 3 учні, на достатній рівень – 6 учнів, на високий рівень – 3 учні.
У 5 класі – 25 учнів, з них на середній рівень навчалося 4 учні, на достатній рівень – 14 учнів, на високий рівень - 7 учнів.
У 6 класі навчалося 13 учнів. З них на початковий рівень не навчався жоден учень, на середній рівень – 2 учнів, на достатній – 6 учнів, на високий рівень навчалося 5 учнів.
У 7 класі навчалося 14 учнів, з них на початковий рівень не навчався жоден учень, на середній - 4 учні, на достатній –9 учнів, на високий рівень 1 учень.
У 8 класі навчалося 18 учнів. На початковий рівень -1 учень, 6 учнів - на середній рівень, 7 учнів - на достатній, , на високий рівень – 4 учні.
У 9 класі навчалося 14 учнів, з них на початковий рівень – 1 учень , на середній рівень – 8 учнів, на достатній – 3 учнів, 2 учні - на високий рівень,
У відсотковому відношенні по НВК: 24 % учнів навчаються на високий рівень, 45% учнів навчаються на достатній рівень, 29 % учні - на середній рівень, 2% - на початковий рівень. Середній бал по НВК – 8.
Учні нашого навчального закладу брали участь у міських змаганнях з баскетболу, волейболу та футболу і за підсумками проведення міських змагань зайняли ІІ місце з волейболу (2019р.) та ІІ місце з баскетболу (2019р.) серед шкіл І-ІІ ступенів (вчитель Михалойко П.П.).
Учні НВК беруть активну участь у Міжнародних предметних конкурсах:
«Кенгуру» , «Левеня», «Бобер» , «Соняшник» , «Колосок», «Геліантус».
Гарячим харчуванням було охоплено 52 учні. За формулою 30/70 % харчувалося 30 учнів. 7 учнів, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою, 15 учнів з малозабезпечених сімей отримували безплатне харчування. Постійно здійснювався бракераж сирої та готової продукції, результати заносилися до журналів бракеражу кухарем .
Опрацьовувалась та надавалась інформація щодо кількості дітей, які одержують харчування. Регулярно здійснювалося складання щоденного меню на підставі примірного двотижневого меню – розкладки та затверджувалося директором НВК.
Із метою створення безпечних умов роботи та охорони праці було здійснено: перевірку електричного обладнання та заземлення, розроблені функціональні обов’язки з питань охорони праці для всіх категорій працівників, розроблені та затверджені правила техніки безпеки під час організації навчально – виховного процесу в класних кімнатах, спортивному залі. Своєчасно проводилися вступні та первинні інструктажі на робочому місці співробітників навчального закладу. Проведена атестація робочих місць щодо відповідності вимог техніки безпеки, забезпечувалося дотримання санітарно – гігієнічного режиму.
Із учнями НВК перед та після канікул проводились цільові інструктажі та фіксувались у журналах реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності, закріплені за кожним класним керівником, учителем – предметником та в кожному кабінеті та спортзалі.
Перед осінніми, зимовими, весняними та літніми канікулами проводились єдині уроки з безпеки життєдіяльності учнів. На сторінках класного журналу «Бесіди з безпеки життєдіяльності» записувалися відповідні бесіди.
Своєчасно проводилися інструктажі з дітьми перед виїздом за межі НВК: змагання, олімпіади, конкурси, екскурсії, а також перед проведенням позакласних та позашкільних заходів.
Класні керівники щотижня проводили профілактичні бесіди щодо запобігання дитячого травматизму. Проводилися додаткові позапланові бесіди за фактами нещасних випадків з учнями в НВК, які фіксувалися в класних журналах
Яким директором мене бачать мої колеги? Я б хотів бути директором , чия влада не авторитарна; щоб мої стосунки з колегами будувалися на довірі та повазі.
Директор спонукає учителів бути творцями, бо «якщо праця лише ремесло, тоді немає у світі тяжчого ремесла».
Моє кредо — не шукати й знаходити недоліки, а бачити паростки позитивного й визначати перспективи професійного зростання колективу.
Я намагаюся спрямуватии учителів у русло творчості, бо «якщо праця лише ремесло, тоді немає у світі тяжчого ремесла».
Вважаю, що справжній адміністратор тоді є лідером, коли зуміє повести за собою, запалити вогник творчості, тому в управлінській діяльності часто виступаю режисером усіх заходів, які проводяться на базі нашого НВК.
Вважаю, що підтримка колективу і громадських організацій, уміння працювати з людьми — основа успішної діяльності. Тому ініціював співпрацю педагогів НВК з громадськістю сіл Пнікут, Буховичі, Нагірне. Як наслідок – кожного року батьки та спонсори допомагають у поточному ремонті НВК.
Орієнтуючись на НУШ у НВК підготовлено та обладнано 4 класні кімнати.
- Закуплено меблі, стенди для 1 та 2 класів.
- Стіни класних кімнат оформлені згідно вимог НУШ.
- Закуплено, виготовлено та встановлено 65 секцій огорожі НВК, облаштований бетон під секціями.
- Облаштовано плиткою сходи школи.
- Погіпсовано 9 класних кімнат, художньо розмальовані стіни НВК та ДНЗ.
- Встановлено пластикові вікна, перекрито дах школи.
-Встановлено бетонні сходи у дитячому ДНЗ за кошти відділу освіти, виготовлено та встановлено дашок над сходами ДНЗ.
- Проведено меліорацію навколо НВК.
Здійснюючи контроль за роботою НВК ставлю собі за мету не лише проводити моніторинг і діагностування реального стану діяльності навчального закладу, але й підтримку його стабільності, надання необхідної допомоги, накопичення кращого досвіду, подальшу модернізацію форм його організації, підвищення результативності. Така управлінська діяльність стимулює результативну працю учителів, їх інтелектуальну ініціативу, пробуджує в них інтерес до творчості, наукової експериментально-дослідної роботи. Це – мої щоденні турботи, їх завжди багато. І для успішного вирішення всіх проблем потрібні знання, ерудиція, наполегливість, ініціатива, життєдайна енергія творіння, високе відчуття відповідальності та обов'язку.
У виховній діяльності педагогічний колектив керувався програмою МОН «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», Концепцією національно-патріотичного виховання дітей та молоді, шкільною програмою з формування громадянської компетентності, відповідно до яких виховання на сучасному етапі здійснюється з метою ідентифікації виховання із загальновизначеними цінностями і якостями через ціннісне ставлення особистості до держави і суспільства, до людей, до природи, до мистецтва, до праці, до себе.
Правовиховна робота проводилась з метою вдосконалення розвитку цілісної всебічно і гармонійно розвиненої особистості учня через:
- правовий всеобуч учнів та батьків;
- контроль за відвідуванням учнями школи;
- організацію роботи соціально-психологічної служби, психолого-
педагогічного всеобучу;
- забезпечення прав і соціальних гарантій розвитку дітей.
Завдання підвищення рівня психолого-педагогічної грамотності батьків вирішувалось на навчаннях, заняттях батьківського всеобучу, консультпункту, де можна було отримати індивідуальні поради соціально-психологічної служби щодо виховання дітей, консультації з питань правових аспектів охорони дитинства.
Провідною була тема протидії жорстокому поводженню та насиллю серед учнівської молоді. Ведеться постійна робота щодо профілактики булінгу. Проводилась робота щодо національно-патріотичного виховання підростаючого покоління відповідно до Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки, затвердженої Указом Президента України від 13 жовтня 2015 року № 580.
У НВК проходили заходи, приурочені пам’яті жертв голодомору та політичних репресій, проводилися уроки мужності, краєзнавчі екскурсії та експедиції, тематичні бесіди, інформаційні години, усні журнали, уроки-подорожі, обрядові свята, вечорниці щодо вивчення історичного минулого українського народу, зустрічі з волонтерами, учасниками АТО.
Залученню батьків до співпраці зі школою сприяли такі загальношкільні заходи,
як Свято Першого Дзвоника, Посвята в першокласники та ін.
02.09.1919р. Свято Першого дзвоника «Добрий день, Країно знань!» (Стрільчук Н.В., Глоговський А.Е.)
З метою вшанування Кіборгів Луганського аеропорту 13.09.2019р.учні 9 класу Пнікутського НВК (директор І.Д.Гоян) переглянули документальний фільм «Луганський форпост».
Тиждень фізичної культури та спорту, який проходив з 09.09.2019р. по 13.09.2019р. під керівництвом вчителя Михалойка Петра Петровича.
18 вересня 2019 р. - інформаційно - виховні заходи, приурочених пам'яті захисників України, а саме:
- інформаційні виховні години «Захисники України», «Мир вашому дому», «Ми Вас пам’ятатимемо вічно», «День пам’яті захисників України» (кл.керівники Сікорська Л.С., Мисаковець Г.І., Дмитрів У.Й.);
- уявна мандрівка «Подорож на війну»(кл.керівник Віхрак Г.Ч.);
- перегляд документального фільму фільму «Славні сини України» (кл.керівник Галайко Л.Б.);
-загальношкільна лінійка "Пам'ятаємо загиблих, шануємо живих" (педагог-організатор Стрільчук Н.В.).
З метою вшанування Кіборгів Луганського аеропорту пройшли такі заходи:
- перегляд документальних фільмів "Луганський форпост", «Луганський аеропорт», «Мужність українських Кіборгів»(Стрільчук Н.В., Мисаковець Г.І., Галайко Л.Б.);
-просвітницькі інформації «Кіборги – захисники Луганського аеропорту», «Незабутній подвиг Кіборгів», «Відважні Кіборги України», (Телятинська Г.Н., Дмитрів У.Й., Віхрак Г.Ч.).
23.09.2019р. у Пнікутському НВК (керівник І.Д.Гоян) пройшло урочисте нагородження переможців Х Всеукраїнської українознавчої гри "Соняшник" - 2019. На робочій лінійці координатор гри Кужидло Г. Л. вручила учням дипломи, сертифікат учасника та подарунки.
26.09.2019 р. Свято «Дари щедрої Осені», в якому взяли участь учні 1 - 9 класів. Підготували свято вчитель біології Колодій І.І. та педагог - організатор Стрільчук Н.В.
27 вересня 2019р. з нагоди "Всеукраїнського дня бібліотек" шкільний бібліотекар Гавданович Л.Р. провела з учнями 5 класу бібліотечний урок "Хто володіє інформацією, той володіє світом".
27 вересня, у Всесвітній день туризму, команда Пнікутського НВК керівники команди П.П.Михалойко та Н.В.Стрільчук) взяла активну участь у спортивно - туристичних змаганнях "Шляхами героїзму і звитяги" та посіла четверте місце серед команд - учасників.
14.10.19р. Тематичні заходи, присвячених Дню захисника України,
Дню українського козацтва та свята Покрови, а саме:
- виставка літератури «Героям слава!» (Гавданович Л.Р.);
- виставка малюнків «Наші захисники» (Мисаковець Г.І.);
- флешмоб «Сила нескорених» (Стрільчук Н.В.);
- виховна година «Захисники України» 9 кл.(Сікорська Л.С.);
- Виховний урок «УПА – героїчна доба в історії України» 7кл.(Телятинська Г.Н.)
- інформаційна хвилинка «Покрова. День Українського козацтва» (5кл.Дмитрів У.Й.) ;
- перегляд фільму «Славні сини України» 2-4кл.(класні керівники);
- участь у урочистій академії присвяченій Дню створення УПА, свята Покрови, Українського козацтва та Дня захисника України «За правду, браття, єднаймося щиро…» 9кл.(Сікорська Л.С., Стрільчук Н.В.)
З метою відзначення 75 - роковин початку депортації українців із етнічних українських земель у 1944- 1951 рр. проведено ряд заходів , а саме:
- ГКК «Україна в жалобі» (перегляд відеоролика до 75 роковин початку депортації українців ( 5 кл. Дмитрів У.Й.);
- виховна година «Сини української землі» ( 6 кл. Мисаковець Г.І.);
- перегляд фільму «Вигнанці з рідної землі» (7 кл. Телятинська Г.Н.);
- година спілкування «Вигнані на степи» ( 8кл. Рихліцька М.М.);
- просвітницька інформація «Мандрівка у минуле» (9 кл.Сікорська Л.С.);
- круглий стіл: "Відновлення національної пам'яті про злочин тотального виселення українців з історичних земель". (8кл. Стрільчук Н.В.Гавданович Л.Р.)
11 листопада 2019 р. Свято української писемності та мови ( Гоян Б.Б.).
20 листопада 2019 р. Мистецько- патріотична акція « Янголи світла» приурочена Дню Гідності і Свободи. (Стрільчук Н.В., Сікорська Л.С.)
Учні 8 класу під керівництвом класного керівника Рихліцької М.М. провели захід «Горить свіча, а може то душа…» (До Дня пам’яті Голодомору)
3 грудня 2019р. практичний психолог Сікорська Л.С. та учні 6 - 9 класів провели виховний захід "Можливості - обмежені, здібності - безмежні", присвячений Міжнародному дню людей з інвалідністю.
У рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» з 25.11. по 10.12.2019р. проведені різноманітні заходи, а саме:
- оформлена стіна доброти «Наші долоньки проти насильства», 1-4 кл. (класні керівники 1-4 кл., педагог-організатор.);
- виховна година «Щаслива сім’я без насильства», 4 кл. (Галайко Л. Б.);
- бібліотечна виставка «16 днів проти насильства». ( Гавданович Л.Р.);
- опитування: «Що я знаю про насильство ? », 5-9 кл. (Попільовська Н. Е., Сікорська Л. С.);
- міні-лекція «Кримінальна та адміністративна відповідальність за скоєння насильницьких дій», 7 кл. (Телятинська Г. Н.);
- конкурс малюнків «Світ без насильства» (Мисаковець Г.І.);
- виховні години:
- «STOP булінгу», 6 кл., (Мисаковець Г. І.);
- «Я маю право на дружбу. Поважаю себе, поважаю інших», 5 кл. (Дмитрів У. Й.);
- «Вчимося спілкуватися без агресії», 9кл. ( Сікорська Л. С.);
- «Єдність прав та обов’язків», 8 кл. (Рихліцька М. М.).
Учень 9 класу Стабрин Володимир (вчитель української мови та літератури Кужидло Г.Л.) взяв участь у конкурсі "Сміх крізь сльози," приуроченому 130 - річчю від дня народження Остапа Вишні (у рамках відзначення Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка).
Учні 9 класу та учасники гуртка «Джура»( керівник гуртка Мисаковець Г.І.) організували школярів до участі у благочинній акції "Миколай про тебе пам'ятає".
19.12.19 р. педагог - організатор Стрільчук Н.В. та вчитель музичного мистецтва Глоговський А.Е разом з учнями 5 класу підготували театралізоване дійство «Світом мандрує Святий Миколай...»
22 січня 2020р організовано та проведено ряд заходів до Дня Соборності України:
- випуск загальношкільної газети «22 січня – День Соборності України»
( учнівське самоврядування, Міністерство освіти та інформації);
-виховні години: «Україна – єдина Соборна держава» 7,8 кл. (класні керівники Телятинська Г.Н., Рихліцька М.М.), «Одна єдина Соборна Україна» 3,4 кл. (класні керівники Віхрак Г.Ч., Галайко Л.Б.);
- урок мужності «День Соборності України» 9 кл.( класний керівник Сікорська Л.С.);
-книжкова тематична виставка літератури «Україна – наша доля єдина» (шкільний бібліотекар Гавданович Л.Р.);
-флешмоб «І сине небо,і жовте сонце» 1- 9кл. (педагог – організатор Стрільчук Н.В., керівник гуртка «Джура» Мисаковець Г.І.) ;
- година спілкування «Соборність в душах, єдність у серцях». 5,6 кл. (класні керівники Дмитрів У.Й., Мисаковець Г.І.);
-зустріч учнів 7-9 класів з громадським діячем, сучасним виконавцем поезії Василем Івановичем Сюмаком.
13.02.20р. учні 8-9 класів під керівництвом класного керівника Сікорської Л.С. підготували до дня Св. Валентина конкурсно- розважальну програму «Хто зверху?».
21.02.20р. Кужидло Г.Л., Гоян Б.Б. та вчитель музичного мистецтва Глоговський А.Е. провели свято «Ти наше диво калинове, кохана материнська мово».
21 лютого 2020 р. учнями 6 – 9 класів під керівництвом педагога -організатора Стрільчук Н.В., вчителя музичного мистецтва Глоговського А.Е. та шкільного бібліотекаря Гавданович Л.Р. пройшов захід – реквієм «Молитва лине в небеса…», присвячений пам’яті героїв Небесної Сотні. …
З 10.02. по 21.02.2020р. - місячник педагогічної майстерності «Педагогічна ідея – це крила, на яких злітає педагогічна творчість» .
03.02.2020р. відкрила Місячник заступник директора з навчально – виховної роботи Попільовська М.М. Вона ознайомила педагогів з планом роботи.
4 лютого було проведено методично-оперативну нараду « Самоаналіз уроків як засіб підвищення ефективності професійної діяльності вчителя» та анкетування вчителів.
В рамках місячника 05.02.2020р. відбулося засідання методичного об’єднання вчителів української мови та літератури Мостиської ОТГ. Вчителька Гоян Богдана Богданівна провела майстер – клас « Розвиток творчих здібностей школярів засобами інноваційних методик». Під час проведення майстер – класу педагоги мали змогу відчути себе в ролі учнів та виконували цікаві завдання, запропоновані Богданою Богданівною. Вчителі ознайомилися з досвідом роботи творчої вчительки і висловили слова подяки за цікавий, насичений педагогічними знахідками майстер –клас.
Вчитель фізичної культури Михалойко П. П. 5 лютого провів урок у 7 класі на тему: «Різновиди ходьби та бігу. Передача м’яча обома руками зверху у колоні. ЗРВ. Рухлива гра» .
Протягом лютого учні 5 класу (вчитель Сікорська Л.С.) на уроках трудового навчання працювали над проектом «Виготовлення вітальних листівок».
В рамках місячника педагогічної майстерності «Педагогічна ідея – це крила, на яких злітає педагогічна творчість» у Пнікутському НВК Мостиської ОТГ (директор І.Д.Гоян) з 10.02. по 21.02.2020р. проведено ряд виховних заходів та організовано взаємовідвідування уроків. Перлинами власної педагогічної майстерності вчителі охоче ділилися зі своїми колегами. На уроках педагоги вдало використовували інтерактивні, інформаційно-комунікаційні та інші технології навчання. Педагогічний колектив докладає максимум зусиль , щоб усе цінне в роботі кожного вчителя змогли побачити колеги і застосовувати в своїй діяльності.
Панорама відкритих уроків:
- урок укр. мови на тему: «Звук [х]. Позначення його буквами Х,Х (ха). (1кл.,10.02., Калита Л.Р.);
- урок укр. мови та читання на тему: «Оповідання А. Григорука «Чарівна паличка». Складання списку цікавих справ.» (2кл., 10.02., Ягело І.Р.);
- урок історії України на тему: «Культура Руси України кінця ХІ - першої половини ХІІІст. Місце Київської держави в історії Європи» (7кл., 10.02., Телятинська Г.Н.);
- урок- практикум анг. мови на тему: «Виготовлення монстрика та складання усної розповіді про нього» (2кл. 10.02., Рихліцька М.М.);
- урок зарубіжної літератури на тему: «В. Г. Короленко «Сліпий музикант. Пошук головним героєм свого місця у світі» (6кл., 13.02., Галадій Г.Г.);
- заняття в ДНЗ «Виготовлення журавликів із соленого тіста» (14.02., Лисик Х.В.);
- урок літ. читання на тему: Мудрим ніхто не вродився, а навчився. Леся Україна «Біда навчить»(4кл., 17.02.2020р., Галайко Л.Б.);
- урок математики на тему: «Формула n – го члена геометричної прогресії» (9кл., 17.02., Попільовська М.М.);
- урок математики на тему: «Віднімання раціональних чисел» (6кл., 18.02.р., Дмитрів У.Й.);
- урок музичного мистецтва на тему: «Інструментальна музика» (5кл., 20.02., Глоговський А.Е.);
- урок біології на тему: «Форми мінливості» (9кл., 20.02., Колодій І.І.);
- урок з основ здоров’я на тему: «Конфлікт. Види конфліктів» (6кл., 21.02., Мисаковець Г.І.).
- урок української літератури на тему: « Екзотика старовинних замків. Проблематика твору. Образ Наталочки Руснак»( 5 кл.,25.05.,Кужидло Г.Л.)
27.02.20р. Екологічна акція «Не паліть траву – там хтось живе!» провели учасники гуртка «Джура» та учні 8 класу (керівник Мисаковець Г.І.) .
04.03.20р. школярі 6 класу разом з класним керівником Г.І.Мисаковець підготували літературно - музичну композицію «В імені її – всі барви України» (з нагоди відзначення 149-ї річниці від дня народження Лесі Українки).
Шкільна бібліотека - це одне з найдоступніших джерел інформації для учнів, яке забезпечує їх інформаційними ресурсами, місце соціальних комунікацій, головний осередок культурно-просвітницького збагачення школярів. Зважаючи на це, робота шкільної бібліотеки спрямована на вирішення таких завдань:
- сприяння реалізації державної політики в галузі освіти та розвитку навчально-виховного процесу;
- моделювання універсального бібліотечного фонду, що відповідає профілю закладу, змісту освітнього процесу, його інформаційним, виховним та культурологічним функціям і запитам та інтересам користувачів;
- виховання гармонійної, морально досконалої особистості, свідомої свого громадянського обов’язку, відкритої для інтелектуального, духовного і творчого розвитку; виховання свідомого, вдумливого, грамотного читача з високим рівнем бібліографічної культури;
- інформаційне забезпечення всіх аспектів навчально-виховного процесу освітнього закладу у засвоєнні програмних та факультативних знань, самоосвіті школярів;
- якнайповніше сприяння підвищенню фахової майстерності педагогів, озброєння їх знаннями сутності сучасних освітніх та виховних технологій;
- максимальне розкриття фонду бібліотечних документів через сучасні форми наочної популяризації літератури та оптимізацію довідково-бібліографічного обслуговування;
- комп’ютеризація бібліотеки, підключення до Інтернету, формування електронної картотеки підручників та каталогу друкованих видань;
- виховання свідомого, вдумливого, грамотного читача з високим рівнем бібліографічної культури;
- створення комфортного бібліографічного середовища.
Загальноосвітня школа – інституція освіти й виховання підростаючого покоління. Головне, що визначає атмосферу життя в суспільстві – це творчість, пошуки нових технологій розвитку. Тому у 2019-2020 н.р. уся робота шкільної бібліотеки була спрямована на дотримання чинного законодавства про освіту, підпорядкована основним напрямкам Положення про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу. Основна увага шкільної бібліотекарки Гавданович Л.Р. була сконцентрована на популяризації української книги, літератури з питань освіти, історії і культури української держави, національнокультурних та духовних надбань нашого народу, задоволенню читацьких потреб, вихованню культури читання і бібліотечно-бібліографічної грамотності у користувачів шкільної бібліотеки. Вагоме місце займала наочна пропаганда книги та масова робота. Гавданович Л.Р. активно працювала над залученням учнів до читання, проводились заходи по вихованню бережливого ставлення до книги, індивідуальна та групова робота з користувачами бібліотеки.
Протягом 2019 – 2020 н. р. вивчався характер взаємин між учителями і учнями, враховуючи норми розвитку дитини і динаміку психічних станів. Практичним психологом Сікорською Л.С. здійснювалася діяльність за наступними напрямками:
І - психодіагностична робота;
ІІ - консультаційна;
ІІІ - психологічна просвіта;
IV - корекційна та розвивальна робота;
V - організаційно – методична робота.
Діяльність практичного психолога була спрямована на роботу з дітьми, батьками та педпрацівниками:
І. Робота з дітьми.
1. Індивідуальне консультування учнів.
2. Психодіагностичне дослідження.
3. Профорієнтаційна робота.
4. Проведення психокорекційних вправ.
ІІ. Робота з батьками.
1. Індивідуальне консультування.
2. Спільні психокорекційні вправи для батьків і дітей.
3. Психодіагностичне дослідження.
4. Забезпечення зв’язку «батьки-учень-учитель».
5. Психологічна просвіта батьків щодо питань сімейного виховання.
ІІІ. Робота з педпрацівниками.
1. Індивідуальне консультування.
2. Психологічна просвіта класних керівників.
3. Виступи на педагогічних нарадах.
4. Розробка психологічних рекомендацій щодо оптимізації навчально-виховного
процесу.
Напрями психодіагностики: вивчення перебігу адаптаційного періоду учнів 1-х, 5-х класів; дослідження професійної спрямованості учнів; вивчення особливостей пізнавальної сфери учнів різних вікових категорій; діагностика особистісних особливостей; вивчення інтелектуальних показників розвитку дитини; дослідження емоційної сфери учнів.
Аналізуючи проблеми звернень, можна побачити, що найбільша їх кількість з боку всіх учасників навчального процесу з приводу емоційних проблем та проблем у спілкуванні. Тому необхідно врахувати це наступного року та розробити виховні години, виступи на батьківських зборах, рекомендації для вчителів з цих тем. Також продовжити роботу з емоційними станами учнів. Було проведено виховні години за темами: «Молодь та шкідливі звички», «Уміння казати «Ні!», «Що ми знаємо про СНІД?», «Для чого нам потрібні правила», «Конфлікти в учнівському середовищі», «Партнерська взаємодія в школі», «Про це…».
Завершуючи свій виступ, хочу запевнити вас, що я завжди намагатимусь реагувати на всі ваші звернення, зміцнювати ту атмосферу довіри, партнерства, яка вже склалася в колективі вчителів, батьків та учнів. І надалі як директор школи докладатиму всіх зусиль, щоб досягати нових успіхів у навчанні та вихованні учнів, в утвердженні позитивного іміджу НВК, у виконанні своєї головної місії – виховання і розвитку наших дітей, підготовки їх до самостійного життя.
Адміністрація, педагогічний колектив Пнікутського НВК докладатиме всіх зусиль, щоб наш навчальний заклад був для дітей - школою радості, для батьків – спокою і надії, а для вчителів – місцем творчості.
Завдання на 2020-2021 навчальний рік:
1. Вивчити й узагальнити питання формування конкурентноспроможної особистості засобами інноваційних технологій у психології, педагогіці та методиці викладання.
2. Формувати особистість патріота України, який усвідомлює свою належність до сучасної цивілізації, підготовлений до життя і чітко орієнтується в сучасних реаліях.
3. Забезпечити умови для самореалізації школярів відповідно до їх здібностей, нахилів, суспільних та власних інтересів.
4. Забезпечити застосування інноваційних технологій з метою формування конкурентоспроможної особистості.
5. Формувати в учнів навички здорового способу життя, збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я.
6. Створити базу методичних рекомендацій, матеріалів, конспектів занять (уроків,, факультативів, класних годин), спрямованих на формування та розвиток конкурентноспроможної особистості.
7. Проаналізувати ефективність проведеної роботи.
Заяви батьків діти яких підуть у 1 клас Пнікутського НВК.
1.1. Постанова КМУ від 21.02.2017 №87 “Про затвердження Державного стандарту початкової освіти“ (застосовується з 1 вересня 2018 р. для учнів, які навчаються за програмами дванадцятирічної повної загальної середньої освіти).
1.2. Постанова Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 року№ 462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти»
1.3. Постанова Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти».
1.4. Концепція НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ
1.5. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.12.2017
№ 903-р «Про затвердження плану заходів на 2017-2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа».
1.6. Наказ Міністерства освіти і науки України від 23.03.2018 №283 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації освітнього простору Нової української школи».
2.1. Наказ Міністерства освіти і науки України від 21.03.2018 №268 «Про затвердження типових освітніх та навчальних програм для 1-2-х класів закладів загальної середньої освіти».
2.2. Наказ МОН № 405 від 20.04.2018 року Про затвердження типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня 5-9 класи
2.3. Наказ МОН № 407 від 20.04.2018 року Про затвердження типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти І ступеня 2-4 класи
2.4.
Наказ МОН № 1081 від 21.07.2017 року Про затвердження Типового навчального плану для дітей з
інтелектуальними порушеннями помірного та тяжкого ступеня (початкова школа)
1.1. НАВЧАЛЬНІ ПРОГРАМИ для 1-4 класів
1.2. НАВЧАЛЬНІ ПРОГРАМИ для 5-9 класів
1.3. Наказ Мінсоцполітики № 1143 від 10.08.2018 року Пpo затвердження професійного стандарту «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти»
1.4. Наказ МОН від 23.03.2018 № 283 "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації освітнього простору Нової української школи"
1.5. Наказ МОН № 1021 від 13.07.2017 року Про організаційні питання запровадження Концепції Нової української школи у загальноосвітніх навчальних закладах І ступеня
1.6. Лист МОН № 1/9-190 від 02.04.18 року Щодо скороченої тривалості уроку для учнів початкової школи
1.7. Наказ МОН від 05.08.2016 № 948 «Про затвердження змін до навчальних програм для 1-4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів».
5.НАВЧАЛЬНІ ПРОГРАМИ ДЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ТА ЗАГАЛЬНОНАВЧАЛЬНІ УМІННЯ ТА НАВИЧКИ
1.9. Наказ МОН № 1222 від 21.08.13 року зі змінами, внесеними згідно з наказом МОН №1009 від 19 серпня 2016 року Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти
1.10. Додаток до наказу МОН України від 19.08.2016 №1009 Орієнтовні вимоги до контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи
1.11. Наказ МОН № 804 від 07 червня 2017 року Про оновлені навчальні програми для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів
1.12. НАВЧАЛЬНІ ПРОГРАМИ для 5-9 класів
1.14. Лист МОН від 29.10.2007 N 1/9-651 «Про обсяг і характер домашніх завдань учнів загальноосвітніх навчальних закладів».
1.15. Наказ МОН від 21.08. 2013 № 1222 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти» (5-10 класи)
1.16. Наказ МОН від 03.06.2008 №_496 "Про затвердження Інструкції з ведення класного журналу учнів 5-11(12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів"
1.17. Наказ МОН від 08.04.2015 № 412 «Про затвердження Інструкції щодо заповнення Класного журналу для 1-4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів».
1.18. Наказ МОН № 240 від 23 черня 2000 «Про затвердження Інструкції з ведення ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах I - III ступенів», відновлена наказом МОН від 29.11.2013р. №1655.
1.19. Наказ МОНМСУ №423 від 10 травня 2011 «Про затвердження єдиних зразків ведення обов'язкової ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах І-ІІІ ст. усіх форм власності".
1.20. Методичний лист щодо заповнення журналів з української мови та літератури, світової літератури (Лист МОН України від 21 серпня 2010 року № 1/9 – 580).
1.21. Наказ МОН № 554 від 31.05.2018 року Про проведення Всеукраїнських учнівських Інтернет-олімпіад з математики, фізики, хімії, біології, географії, економіки, інформатики, інформаційних технологій у 2018/2019 навчальному році
1.22. Наказ МОН України №849 від 02.08.2018 “Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році”
1.24. Наказ МОН №601 від 20 липня 2004 року "Про затвердження Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів".
1.25. Наказ МОН від 09 грудня 2009 р. №1114 "Про затвердження Примірного Положення про навчальний кабінет з основ здоров’я загальноосвітніх навчальних закладів".
1.26. Наказ МОН від 14 грудня 2012 № 1423 "Про затвердження Положення про навчальні кабінети з природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів".
1.27. Наказ МОН від 22.06.2016 №704 "Про затвердження Типового переліку засобів навчання та обладнання навчального і загального призначення для кабінетів природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів"
1.28. НОВЕ! Наказ МОН від 26.06.2017 року № 709 Про визнання такими, що втратили чинність,Державні санітарні правила та норми «Влаштуванняі обладнання кабінетів комп'ютерної технікив навчальних закладах та режим праці учнівна персональних комп'ютерах» ДСанПіН 5.5.6.009-98.
1.29. Наказ Мінсоцполітики № 207 від 14.02.2018 року Про затвердження Вимог щодо безпеки та захисту здоров’я працівників під час роботи з екранними пристроями
1.30. Наказ МОН № 641 від 16 червня 2015 року «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання y загальноосвітніх навчальних закладах»;
1.31. Наказ МОНвід 07 вересня 2000 № 439 «Про затвердження Рекомендацій щодо порядку використання державної символіки в навчальних закладах України».
1.32. Лист МОН 1/9-413 від 27.07.17 року Про деякі питання щодо організації виховної роботи у навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році
1.33. Лист ІМЗО від 25.07.2016 № 2.1/10-1828 “Про методичні рекомендації з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році”
1.34. Наказ МОН № 768 від 16 липня 2015 року "Про національно-патріотичне виховання в системі освіти"
1.36. Наказ МОН від 22.05.2018 № 509 "Про затвердження Положення про психологічну службу у системі освіти України"
1.37. Лист МОН № 1/9-487 від 07.08.2018 року Про пріоритетні напрями роботи психологічної служби у системі освіти на 2018/19 н.р.
1.38. Наказ МОН № 609 від 08.06.2018 року Пpo затвердження Примірного положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в закладі загальної середньої та дошкільної освіти
1.39. Лист МОН від 18.05.2018 № 1/11-5480 "Методичні рекомендації щодо запобігання та протидії насильству"
Звіт директора Пнікутського НВК перед громадськістю.
Шановні вчителі , батьки, гості, члени піклувальної ради!
Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу НВК, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2018/ 2019 навчального року.
Для мене щорічний звіт перед громадськістю - завжди відповідальна і хвилююча подія, адже ваша думка про діяльність педагогічного колективу НВК, її адміністрації і директора для мене завжди є важливою.
З березня 2005 року МОНУ (наказ №178) Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю, запровадило щорічні звіти директорів шкіл про виконану роботу у навчальному закладі. Звітування керівників здійснюється з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у навчальних закладах, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації. Завдання такого звітування забезпечити прозорість, відкритість, демократичність в роботі НВК, залучення громадськості до співпраці.
Як директор Пнікутського НВК у своїй діяльності протягом звітного періоду керувався Законом України «Про загальну середню освіту», Статутом навчального закладу, Правилами внутрішнього трудового розпорядку для працівників НВК, посадовими обов`язками директора, членів адміністрації та всіх працівників НВК, колективною угодою, Положенням про порядок звітування керівників шкіл передпедагогічним колективом та громадськістю та іншими нормативними актами.
На сучасному етапі розвитку суспільство ставить перед освітою нові цілі. Концепція «Нової української школи» — це свого роду програма нововведень до середньої освіти у державі, яка має за мету створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті, а для цього треба змінити підхід вчителів до навчання учнів, а з самих дітей зробити не стільки «знаючих», скільки «думаючих» громадян.
НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Водночас батькам теж сподобається відвідувати цю школу, адже тут буде панувати співпраця та взаєморозуміння.
Реформа НУШ розрахована на роки, адже неможливо швидко змінити освітню традицію, що плекалася в Україні протягом десятків років.
З 2018/2019 навчального року по-новому вчилися всі першокласники України. Вчителі працювали за іншими підходами, тому МОН спільно з громадською спілкою “Освіторія”, міжнародним фондом “Відродження” та студією онлайн-освіти EdEra вже розпочало навчання вчителів, які вчитимуть перші класи наступного навчального року. А також підготовлені тренера проводили навчання для учителів 1 класів. Наші вчителі Ягело І. Р., Рихліцька М. М., Калита Л. Р. та Попільовська М. М. теж проходили навчання на базі Мостиської ЗЗСО №1.
Основні засади реформи шкільної освіти викладено в Концепції Нової української школи. Там зібрана інформація про цінності реформи (як-от орієнтація на учня, педагогіка партнерства, справедливе фінансування тощо), основні компетенції та візію, яким має бути випускник НУШ.
Впродовж року педколектив навчального закладу продовжував працювати над впровадженням у навчально-виховний процес інформаційно-комунікаційних технологій.
На основі цього проведено ряд заходів:
1. Сайт НВК постійно оновлюється та поповнюється цікавою та корисною інформацією.
2. У НВК проводяться відкриті уроки та виховні заходи з використанням мультимедійного забезпечення:
· Перший урок «Я громадянин України – європейської країни»
· Загальношкільні батьківські збори;
· Бібліотечний урок "Інтернет - найсучасніше джерело інформації" (у рамках проведення Всеукраїнського дня бібліотек);
· Педагогічна майстерня: Літературне свято « Пригорнись душею до України» (вчитель Галадій Г. Г.);
· Психолого-педагогічний семінар «Профілактика булінгу та
аутсайдерства, девіантної поведінки та правопорушень серед учнівської молоді»
(практичний психолог Сікорська Л. С.) ;
· Відкритий урок з трудового навчання у 5 класі на тему : «Проект «Виготовлення вітальних листівок»» (вчитель Сікорська Л. С.);
· Урок літератури рідного краю у 8-9 класах «В. Зілінський. «В борні за Україну» (вчитель Кужидло Г.Л.)
· Презентація з досвіду роботи вчителя математики Дмитрів У. Й.;
· Презентація з досвіду роботи вчителя зарубіжної літератури Галадій Г. Г.
· Відкритий урок з математики у 9 класі на тему: « Розв’язування системи рівнянь» ( вчитель Попільовська М. М.) ;
· Майстер-клас з мистецтва «Від модерну до постмодернізму» ( вчитель Мисаковець Г. І.)
Кожна система, у тому числі навчальний заклад, існує одночасно як ціле і як частина.
Умовою існування кожної системи є одночасна реалізація головної та функціональної мети за допомогою самоуправління та управління. Кожна система підкоряється законам природи. І, у свою чергу, навчальний заклад, як соціальна система, теж підкоряється цим законам — закону збереження систем та закону цілеспрямованого та оптимального самоуправління та управління.
Тож для директора важливо однозначно визначитися у твердженні навчального закладу: НВК як державна установа в організаційно-педагогічному статусі (тут основна діяльність директора - це виконання наказів та розпоряджень керівних державних установ), НВК як соціальна система (місія директора - створення системи навчального закладу, яка відповідала би замовленню соціуму).
У таких умовах директору важливо знати, як поводитися, як створювати НВК. Як визначити основну Справу закладу? Які закони мають бути фундаментом НВК — закони природи чи людські закони?
Головна мета нашого навчального закладу - формування і розвиток високоінтелектуальної, свідомої особистості з громадянською позицією, готової до конкретного вибору свого місця в житті; виявлення і розвиток здібностей кожної дитини; формування багатої, вільної, фізично здорової особистості, яка творчо мислить та володіє міцними базовими знаннями з курсу основної школи.
Перед педагогічним колективом ставляться такі завдання:
- формування творчого колективу вчителів-однодумців;
- створення системи виховної роботи з метою формування згуртованості учнівського колективу;
- забезпечення удосконалення уроку як основної форми навчально-виховного процесу;
- освоєння і впровадження нових сучасних технологій у навчанні та вихованні;
- підвищення рівня якості навчання учнів з основних предметів;
- організація роботи з обдарованими та здібними дітьми;
- турбота про фізичне і духовне здоров'я кожного учня, вихованця.
Як директор НВК я чітко уявляю організаційну структуру взаємодії основних учасників навчально-виховного процесу: адміністрації навчального закладу, вчителів, батьків, учнів. Кожен з них відіграє певну роль у реалізації першого закону освіти: освіта є загальною суспільною формою розвитку людини. Приниження або нехтування хоча би одного з учасників організованої освіти автоматично призводить до розпаду НВК як соціальної системи.
У НВК виконується ст.10 Конституції України, Закон України «Про мови», Державна програма розвитку і функціонування української мови.
Викладання всіх предметів з 1 до 9 класу, ведення документації ведеться державною мовою - українською.
У кабінеті української мови та літератури оформлені куточки по дотриманню мовного законодавства (зав.кабінетом Гоян Б.Б.).
У минулому навчальному році робота НВК була спрямована на реалізацію Закону України «Про освіту» і Закону України «Про загальну середню освіту».
Здійснення цієї програми в НВК проводили 44 працівників навчального закладу, серед яких 25 педагогічних. 24 вчителі - спеціалісти, 1 вчитель – молодший спеціаліст.
За результатами атестації 6 педпрацівників мають вищу категорію, 14 вчителів мають І категорію, 1 вчитель має ІІ категорію, 3 вчителі неатестовані, і 1 педагог є спеціалістом з оплатою праці по дев'ятому тарифному розряду.
Наш навчальний заклад, у якому працює професійний творчий педагогічний колектив, відкритий для інновацій. Ми створюємо оптимальні умови для гармонійного розвитку й освіти дитини. Допомагаємо батькам ростити, виховувати, навчати дітей, формувати майбутню інтелектуальну еліту українського суспільства, що складається з соціально компетентних і успішних особистостей.
Місією нашого НВК є навчити і виховувати учнів, адаптувати їх до динамічного мінливого середовища і формувати в них розуміння власного «Я»- соціального, психічного, біологічного, фізичного – в умовах ринкової економіки.
Для того, щоб виконати місію навчального закладу була розроблена певна стратегія, тобто загальний комплексний план розвитку закладу.
Плани роботи НВК є стислими, конкретними, лаконічними.
Адміністрація НВК глибоко усвідомлює завдання активізації методичної роботи в світлі державної політики в галузі освіти. Методична робота будується відповідно до чинних вимог як багатогранний і творчий процес, що складається з комплексу систематичної, цілеспрямованої колективної, групової та індивідуальної діяльності учителів, спрямована на активізацію педагогічних міні-досліджень і покращення якості методичних розробок; на підвищення навчально-виховного рівня в НВК.
Щорічно в НВК видається наказ про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами, що визначає науково – методичну проблему, над якою працюватиме заклад, структуру організації методичної роботи.
У цьому навчальному році НВК продовжував працювати над проблемою «Досягнення результатів навчання учнів через підвищення професійної компетенції педагогічної праці». Тема була обрана з урахуванням сучасних вимог до випускника НВК, соціального запиту держави, батьків, кадрового потенціалу працівників закладу.
Науково – методична робота в НВК представлена такими компонентами:
§ методичні та педагогічні ради;
§ предметні методичні об’єднання;
§ самоосвіта;
§ продукти самоосвітньої діяльності.
У закладі діє налагоджена система роботи – це методичні об’єднання вчителів.
Педагогічний колектив постійно розмірковує над тим, що змінюється в житті НВК, чого чекає дитина від учителя, хто він для неї - носій знань чи приклад для наслідування?
Дискутуючи з приводу цього, колектив дійшов висновку: учень чекає від учителя розуміння своїх проблем, прагнень, а найбільше він вдячний за створені умови для самоутвердження.
І саме пошуки інноваційних технологій, впровадження їх у формування і розвиток життєвої компетентності учня в умовах впровадження у навчально-виховний процес Державних стандартів початкової та базової загальної освіти стали поштовхом до професійного і творчого зростання вчителя.
Стало очевидним те, що необхідно раз і назавжди відмовитись від старих авторитарних, репродуктивних методів навчання і виховання, від шаблонних стереотипів.
Використовуючи у своїй роботі новітні технології, найбільших якісних показників у навчальному процесі у 2018 -2019 н.р . досягли такі вчителі: Попільовська М.М., Дмитрів У.Й., Кужидло Г.Л., Гоян Б.Б, Глоговський А. Е., Мисаковець Г. І. та Стрільчук Н. В.
Вйонцек К., учениця 8 класу, стала лауреатом в обласному фестивалі -конкурсі «І слово , і пісня, матусю, тобі» у номінації «Авторський вірш» (вчитель Кужидло Г.Л.). Дутко Оксана, Писко Олена,учні 9 класу, - лауреати цього ж конкурсу у номінації «Виконання пісні» (учитель Глоговський А. Е.).
Дутко Оксана, учениця 9 класу, зайняла ІІ місце у міському етапі конкурсу на краще читання поезії «Мова українська – мова єднання» ( вчитель Гоян Б. Б.).
Дует «Водограй» зайняв І місце у міському етапі дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги», відзначений в обласному етапі за оригінальність підбору пісні , І місце у міському етапі конкурсу «Різдвяні канікули» (вчитель Глоговський А. Е.).
Учні Писко О., Роман О., Гавриляк В. зайняли І та ІІ почесні місця у конкурсі з образотворчого мистецтва « Краса предметів, які нас оточують», який організував Самбірський педколедж ім. І. Филипчака (вчитель Мисаковець Г. І.)
Наші спортивні команди під керівництвом Михалойка П. П. є учасниками різноманітних спортивних змагань, де здобувають призові місця (посіли ІІІ місце у змаганнях з волейболу) . Під керівництвом Стрільчук Н. В. та Нестор М. М. учні 9 класу посіли у конкурсі - змаганні «Шляхами героїзму та звитяги» почесне ІІ місце.
Зробивши певний аналіз навчальних досягнень учнів за минулий навчальний рік, було встановлено, 18 учнів першого класу засвоїли програму, читають відповідно до вимог. У 2 класі – 15 учнів , які здобули певний рівень навченості. У 3 класі - 12 учнів: з них на початковий рівень не навчався жоден учень, на середній рівень навчався - 1 учні, на достатній - 9 учнів, на високий – 2 учні.
У 4 класі - 17 учнів, з них на початковий рівень не навчався жоден учень, на середній рівень навчається 3 учень, на достатній рівень – 7 учнів, на високий рівень - 7 учнів.
У 5 класі - 14 учнів, з них на середній рівень навчалося 2 учні, на достатній рівень – 7 учнів, на високий рівень - 5 учнів.
У 6 класі навчалося 14 учнів. З них на початковий рівень не навчався жоден учень, на середній рівень – 5 учнів, на достатній – 7 учнів, на високий рівень навчалося 2 учні.
У 7 класі навчалося 18 учнів, з них на початковий рівень не навчався жоден учень, на середній - 7 учнів, на достатній –8 учнів, на високий рівень 3 учні.
У 8 класі навчалося 14 учнів. На початковий рівень -1 учень, 7 учнів - на середній рівень, 4 учнів - на достатній, , на високий рівень – 2 учні.
У 9 класі навчалося 19 учнів, з них на початковий рівень не навчається жоден учень , на середній рівень – 5 учнів, на достатній – 8 учнів, 5 учнів - на високий рівень,1 учениця навчалася за індивідуальною формою.
У відсотковому відношенні по НВК: 20 % учнів навчаються на високий рівень, 40% учнів навчаються на достатній рівень, 33 % учні - на середній рівень, 7% - на початковий рівень. Середній бал по НВК – 8.
Показник знань учнів міг би бути значно кращим, також рівень правової культури, дотримання дисципліни, відвідування учнями школи, безвідповідальне ставлення учнів до шкільного майна, навчальних посібників, художньої літератури. Вчителям потрібно постійно звертати увагу на те, як учні ведуть записи у щоденниках, також слідкувати за тим, щоб були виставлені всі бали за тиждень. Батькам теж слід контролювати дітей, щоб вони носили до школи щоденники.
Учні нашого навчального закладу відвідують вокальний гурток «Водограй», гурток образотворчого мистецтва «Палітра» та військово-патріотичний гурток «Сокіл» («Джура»). У позаурочний час учні залучені до танцювального гуртка у м. Мостиська. Також учні відвідували у НВК факультативи з математики, української мови, народознавства , основ християнської етики. Система гурткової роботи спрямована на розвиток творчості учнів, талантів, їх здібностей, здорового способу життя, формування естетичного смаку на задоволення потреб учнів щодо реалізації їх особистості. Завдання керівників гуртків, класних керівників – збагатити, зберегти а також розвинути обдарування дитини. У школі ведеться цілеспрямована робота щодо створення умов для інтелектуального та духовного розвитку обдарованих та талановитих дітей. Задоволення їх освітніх потреб здійснюється шляхом залучення до різних видів творчості. Робота гуртків впливає на здібності дитини, а також на формування творчої конкурентноспроможної особистості. Система гурткової роботи школи динамічна – деякі гуртки працюють багато років, деякі рік. Це залежить від бажань і потреб учнів.
Учні НВК досить часто самостійно організовують та проводять свята, де ними готуються сценарії, проводяться репетиції, підбираються актори. Така форма роботи ефективна: школярі вчаться організовувати свій час, спілкуватися з однолітками в різних ситуаціях, вирішувати будь – які проблеми разом з товаришами. До роботи залучаються учні з 5 по 9 клас, які працюють по мірі можливості виконуючи кожен свою роботу. Традиційно у школі пройшли свята: День учителя під назвою « Кафе «Зошит у клітинку»» під керівництвом Стрільчук Н. В. та Святого Валентина ( вчитель Сікорської Л. С.).
Традиційно відбулося святкування Дня Захисника Вітчизни «Бо
тільки той є справжнім Сином, хто вміє Неньку захистить» , 23 .11.18 р. був проведений загальношкільний урок – реквієм «Схилімо голови в скорботі»
( педагог-організотор Стрільчук Н. В.);
03.12.18р до Дня боротьби зі СНІДом - виховний захід “Полум’я погаслих свічок” (керівник
Мисаковець Г.І .) ;
14 .12.18р. першокласники разом з своєю вчителькою Ягело І.Р. святкували перший ювілей - «100 днів у школі»;
16.01.2019р. вшановували
героїв-кіборгів, 29.01.2019р. -
героїв Крут, провели історичний екскурс «Бій під Крутами – бій за майбутнє»
( керівник Стрільчук Н.В., Гавданович Л.Р.);
Стрільчук Н.В. 12.02.19р. організувала зустріч з учасником бойових дій в Афганістані Маланчуком Михайлом «Афганістан живе в моїй душі і чується безсонними ночами…» ;
Кужидло Г. Л. провела виховні заходи до День
української писемності та мови; 21.02.19р. до Міжнародного Дня рідної мови “ Мова – правдивий свідок історії” , 14.03.19р. “ Тарас Шевченко – України син”
22.02.19р. вшанували пам’ять Небесної сотні “А сотню вже
зустріли небеса…” ( керівник Телятинська Г. Н.)
22.01.2019р. - флешмоб, приурочений
100-річчю Соборності України «Живий ланцюг Соборності», 12.03.19р. - флешмоб “ Вінок пошани Великому
Кобзарю” ( керівники Стрільчук Н. В. та Кужидло Г. Л.), 16. 05.19р. -
флешмоб до Дня вишиванки «Парад вишиванок»;
15.03.19р. природоохоронна акція “
Первоцвіти просять захисту”
(керівник Нестор М. М. та Галайко Л. Б.) та акції «Годівничка», «Посади дерево – збережи природу», « Зоологічна галерея», «День зустрічі птахів – 2019» (керівник
Нестор М. М. );
16. 05.19р. - “Прощавай , букварику” ( вчитель Ягело І. Р.);
17. 05.19р. до Дня матері “ Все починається з мами”, 3 кл. (вчитель Галайко Л. Б.);
17. 05.19р. до Дня матері “Матусю моя, ти джерело мого життя” , 4кл. (вчитель Калита Л. Р.).
Напередодні Різдва та одного з найсвітліших свят весни – Великодня відбулися виставка робіт учнів НВК .
Традиційними у школі є свята першого та останнього дзвоника, які організовує педагог-організатор Стрільчук Н. В. та класні керівники 1 та 9 класів.
Одним із шляхів практичної підготовки свідомих громадян, патріотів своєї країни є залучення школярів до роботи органів учнівського самоврядування, яке проводить різноманітні заходи благодійницького, розважального та пізнавального характеру, залучає учнів до активної участі у громадському житті закладу, регулює деякі аспекти шкільного життя.
Членами учнівського парламенту проведені такі заходи:
1. Акція «Перша хвилина миру» (покладання квітів до могил загиблих воїнів).
2. Акція «Свічка пам’яті» (до вшанування жертв Голодомору).
3. Проведено свято Миколая для учнів НВК.
Готуючи виховні заходи, класні керівники насичують їх патріотичними емоціями та переживаннями, активно використовують приклади мужності й звитяги захисників України як з історичного минулого, так і нинішніх воїнів-героїв, які боронять нашу державу від російської агресії.
Протягом навчального року наші учні відвідали музеї . Так у листопаді учні 9 кл. побували у музеї визвольної боротьби , музеї зброї « Арсенал» у Львові ( вчителі Нестор М. М. та Стрільчук Н. В.). З метою національно- патріотичного виховання та вивчення історії рідного краю у січні 25 учнів відвідали історико-краєзнавчий музей « Мостищина». Учні 9 класу збагатилися знаннями з літератури та історії, відвідавши у квітні Львівський літературно- меморіальний музей І. Франка, Державний меморіальний музей ім. М. Грушевського ( вчителі Нестор М. М. та Стрільчук Н. В.). А також наші діти відвідали столицю України – Київ. Вони побували на Майдані Незалежності, Алеї Героїв Небесної Сотні, Національному музеї « Меморіал Голодомору» , Києво-Печерській Лаврі, Національному музеї історії України у Другій Світовій війні, Меморіалі Вічної Слави ( вчителі Нестор М. М. та Стрільчук Н. В.).
Завданням НВК є залучення не тільки учнів, але і батьків до активної участі у навчально-виховному процесі, організації та проведенні позакласних виховних заходів. Батьки мають стати не тільки гостями на заходах, не тільки спостерігачами за здобутками їх дітей, вони мають безпосередньо впливати на формування молодого покоління своїм досвідом та своїм прикладом, а також брати активну участь у житті НВК.
Основним завданням, яке стоїть перед педагогічним колективом є любов до свого народу, його історії, культурних та історичних цінностей , та формування почуття патріотизму. Цьому сприяють такі форми роботи з учнями як : акції, конкурсні програми, виховні години, бесіди, анкетування учнів, батьків, тематичні лінійки.
Педагогічний колектив дбає про виховання в учнів почуття громадянської та національної гідності, самосвідомості, патріотизму.
У навчальному закладі функціонує бібліотека. Вона обслуговує 140 читачів. Згідно з Положенням про Всеукраїнську акцію «Живи, книго» бібліотекар Гавданович Л.Р. провела рейди-перевірки підручників з метою бережливого ставлення до книги. Люба Романівна оформляє в НВК книжкові виставки до відповідних тем, а саме : «Збережемо пам'ять УПА», «Вічний, як народ». Тісно співпрацює з класними керівниками, вчителями - предметниками, педагогом - організатором. В належному стані ведеться бібліотечна документація.
В умовах реформування національної системи освіти в України вийнятково важливого значення набуває систематична робота з підвищенням кваліфікації педагогічних працівників у системі післядипломної педагогічної освіти. У цьому навчальному році атестувалися вчителі Макар Ю.О. та Галадій Г.Г.
Учителю зарубіжної літературиГаладій Г.Г. підтверджено раніше присвоєну кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», вихователю ДНЗ Макар Ю.О. присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії»
Швидко сплинув час… Ще один навчальний рік промайнув у минуле. І знову у Пнікутському НВК відкрито пришкільний табір відпочинку «Джерельце». Учителі Мисаковець Г.І.,Телятинська Г.Н., Рихліцька М.М., Сікорська Л.С. створели усі умови для повноцінного відпочинку дітей. Усі працівники табору мають великий стаж роботи, високу фахову підготовку.
У таборі відпочивало 30 дітей. Вихователі підготували для дітей різноманітні форми культурно-масової роботи, сповнені яскравих вражень та гарного настрою. Допомагали дітям цікаво, весело та з користю для здоров’я провести час, позбавляли нудьги та відкривали нові таланти. Діти побували на святі День захисту дітей у м. Мостиська та їздили на екскурсію у м. Трускавець. У таборі діти дотримувались правил внутрішнього розпорядку, підвищували загальнокультурний рівень, оволодівали навичками здорового способу життя, дотримувались морально-етичних норм.
Наш табір реалізовував права кожної дитини на повноцінний відпочинок, забезпечував змістовне дозвілля, задовольняв інтереси та духовні запити, відповідно до потреб у літній канікулярний період.
Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, які навчаються в НВК, проводиться згідно з чинним законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій. Кількість дітей у них становить:
v діти, позбавлені батьківського піклування – 6.
v діти із багатодітних сімей – 18.
v діти із малозабезпечених сімей – 12.
Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації НВК.
Також за бюджетні кошти діти з малозабезпечених сімей та діти, позбавлені батьківського піклування щоденно отримували безкоштовне гаряче харчування в шкільній їдальні. З опікунами дітей, позбавлених батьківського піклування, підтримувався постійний зв'язок класних керівників, адміністрації НВК.
У НВК працює дошкільний навчальний заклад. Упродовж 2018-2019 навчального року навчально-виховний процес був спрямований на вирішення головної методичної мети «Впровадження компетентнісного підходу для забезпечення гармонійного та різнобічного розвитку особистості» та головних річних завдань:
1. Здійснення інтегрованого підходу до формування у дітей п’ятирічного віку готовності до систематичного навчання і шкільного життя з урахуванням їхніх індивідуальних особливостей.
2. Спрямування роботи педагогічного колективу на створення умов для реалізації трудового виховання дітей в ДНЗ.
3. Продовжувати формування пізнавальної компетентності дошкільників в інтегрованій діяльності.
З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки колективу були придбані новинки методичної літератури, наочні матеріали, розвивальні та дидактичні ігри, які шляхом самоосвіти опрацьовували протягом навчального року педагоги.
Слід відзначити роботу вихователів з вивчення «Проблеми взаємодії дошкільного навчального закладу з родиною в світлі вимог Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Впевнений старт» . Вихователі розробили:
1. Модель взаємин педагогів з батьками вихованців;
2. Проект: «ДНЗ - дитина - родина»;
Аналіз планування освітньо-виховної роботи педагогів показав, що пізнавальний розвиток дітей здійснюється через різні форми роботи, види діяльності: заняття, пошуково-дослідницьку діяльність, ігри- експериментування, виставки, розваги, продуктивну діяльність тощо.
Інші види контролю використовувалися, як правило, з метою надання вчасної методичної допомоги молодим педагогам та перевірки виконання рекомендацій завідувача, вихователя-методиста, рішення попередніх педагогічних рад, визначення напрямків подальшої роботи.
Два рази на рік вихователями проводилась діагностика рівня знань дітей по всім віковим групам.
Діагностування рівня знань дітей дошкільних груп у 2018-2019 навчальному році проводилося за сферами життєдіяльності відповідно до Базового програми розвитку дитини дошкільного віку «Впевнений старт». Аналіз показав, що навчально-виховна робота ведеться на належному рівні.
У системі проводилася робота з питання наступності дошкільного закладу та основною школою Пнікутського НВК. Вихователями відстежувалася результативність навчання випускників закладу та адаптація до умов школи.
Протягом навчального року були організовані екскурсії дітей, а саме: на Свято першого дзвоника (вересень), по школі (вересень), у шкільну бібліотеку (жовтень). Проводилися зустрічі вчителів з вихователями, дітьми та батьками груп старшого дошкільного віку . А також проводилися різноманітні виховні заходи, а саме: День довкілля, Михайлівські вечорниці, свято Миколая, День захисту тварин, свято Матері та День захисту дітей.
Дошкільний навчальний заклад забезпечено нормативно-правовими документами з питань соціального захисту дітей. Однак, недостатньо матеріалів з даного питання в батьківських куточках.
Дошкільний заклад має медичний кабінет, обладнання в основному відповідає нормативним вимогам. Медичне обслуговування дітей закладу забезпечує медична сестра Гутніченко К.В.
Велику увагу протягом навчального року колектив дошкільного закладу приділив формуванню здоров’язберігаючої компетентності дітей.
Питання захворюваності, відвідування та харчування дітей систематично розглядалися, аналізувалися показники та розроблялися заходи щодо їх покращення.
Робота педагогічного колективу забезпечила високі показники готовності дітей до навчання в школі.
Педагоги дошкільного закладу наполегливо працюють над виявленням творчого потенціалу дітей, розвитку їх інтелектуальних та творчих здібностей.
Активно діяла у школі дорадчий орган - педагогічна рада.
Багато уваги я приділяв дотриманню санітарно-гігієнічного режиму шкільних приміщень, режиму для школярів, раціональному та збалансованому харчуванню.
- Проводився облік учнів, які отримували безкоштовне гаряче харчування. Ним було охоплено 36 учнів 1-4 класів, де батьківська плата становила 70 % від фактичної вартості. А також безкоштовне гаряче харчування було організовано для учнів позбавлених батьківського піклування (6 учнів) та дітей з малозабезпечених сімей – 12 учнів.
Постійно здійснювався бракераж сирої та готової продукції, результати заносилися до журналів бракеражу кухарем .
Постійно опрацьовувалась та надавалась інформація щодо кількості дітей, які одержують харчування. Регулярно здійснювалося складання щоденного меню на підставі примірного двотижневого меню – розкладки та затверджувалося директором НВК.
Із метою створення безпечних умов роботи та охорони праці було здійснено: перевірку електричного обладнання та заземлення, розроблені функціональні обов’язки з питань охорони праці для всіх категорій працівників, розроблені та затверджені правила техніки безпеки під час організації навчально – виховного процесу в класних кімнатах, спортивному залі. Своєчасно проводилися вступні та первинні інструктажі на робочому місці співробітників навчального закладу. Проведена атестація робочих місць щодо відповідності вимог техніки безпеки, забезпечувалося дотримання санітарно – гігієнічного режиму.
Із учнями НВК перед та після канікул проводились цільові інструктажі та фіксувались у журналах реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності, закріплені за кожним класним керівником, учителем – предметником та в кожному кабінеті та спортзалі.
Перед осінніми, зимовими, весняними та літніми канікулами проводились єдині уроки з безпеки життєдіяльності учнів. На сторінках класного журналу «Бесіди з безпеки життєдіяльності» записувалися відповідні бесіди.
Своєчасно проводилися інструктажі з дітьми перед виїздом за межі НВК: змагання, конкурси, екскурсії а також перед проведенням позакласних та позашкільних заходів.
17.04.2019 р. інспектор із соціальної роботи Мостиської міської ради Тарнавська Оксана Павлівна та старший інспектор ювенальної превенції Мостиського ВП Яворівського ВП ГУНП у Львівській області старший лейтенант поліції Петрик Вікторія Володимирівна провели профілактичну бесіду з учнями 4-9 класів на теми: « Адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх за вчинення правопорушень» та « Протидія булінгу».
Класні керівники щотижня проводили профілактичні бесіди щодо запобігання дитячого травматизму. Проводилися додаткові позапланові бесіди за фактами нещасних випадків з учнями в НВК, які фіксувалися в класних журналах.
У навчальному закладі виконуються приписи держслужб, з техніки безпеки, дотримуються вимог охорони дитинства, санітарно - гігієнічно та протипожежні норми. Зменшився показник дитячого травматизму. У цьому навчальному році зафіксовано один нещасний випадок, який стався з ученицею 8класу Тарас Лілією.
НВК повністю готовий до навчального року. Зроблено ремонт, у якому допомагали батьки. За кошти, які зібрав батьківський комітет, закупили вапно та фарбу.
Найважчі роботи були виконані працівниками Мушаком Г., Лехом М., Дум’яком В., Зембовичем З. та Ковальським С. Вищеперелічені працівники разом з Березою Г., Подгурською Г. та Чурило С. провели побілку класних кімнат та коридорів НВК. Встановлено бетонні сходи у дитячому ДНЗ за кошти відділу освіти, виготовлено та встановлено дашок над сходами ДНЗ. Погіпсовано класне приміщення 4 класу, розфарбовано стіни та підлогу за кошти батьків. Техпрацівники виготовили , встановили та пофарбували секції огорожі території НВК . Кошти на це виділила фірма «Агрокультура» (45 тис.), а відділ ОКТМС - 12 тис. на закупівлю стовпців для огорожі, 1700 грн для закупівлі 1,5 тонни цементу та 3 тис. - на відсів для бетонних робіт . Придбано парти (12 шт) у 1 клас, інтерактивну дошку, письмовий стіл , проектор, ноутбук та роздавальний матеріал для 1 класу за кошти відділу ОКТМС. Закуплено на 15 тис. меблів за рахунок спонсора Кошика Петра. А за рахунок батьків закуплено на 3.5 тис. грн. стенди для 1 класу, жалюзі у 1, 2 та 5 класах .
У своїй роботі дирекція НВК у великій мірі опиралася на батьківські комітети класу, НВК. Успіхи в шкільному вихованні можливі лише за умови, коли в стосунках між дітьми, між учителями, між школою і сім’єю запанують довіра, співпраця, доброзичливі ,щирі, людяні взаємини. Перед педагогами нашого НВК стоїть важливе і нелегке завдання - залучаючи дітей до цікавої, змістовної та корисної діяльності, звільнити і захистити їх від негативного впливу телебачення, реклами, комп'ютера, Інтернету та мобільних телефонів, очистити дитячі душі, щоб вони стали чутливими до краси і мистецтва, відродити моральні й духовні цінності, застерегти від жахливих помилок і необдуманих вчинків.
У 2019-2020н.р. перед педагогічним колективом ставляться такі завдання:
- Збереження фізичного та духовного здоров’я дітей.
- Впровадження новітніх сучасних технологій у навчальний процес з метою підвищення мотивації навчальної діяльності та якості знань
- Підвищення рівня комп’ютерної грамотності вчителів- предметників.
- Розвиток здібностей учнів, враховуючи їх індивідуальні особливості.
- Впровадження нових державних стандартів початкової освіти та базової середньої освіти.
- Цілеспрямований пошук та розвиток обдарованих дітей, підготовка їх до участі в олімпіадах та конкурсах.
- Посилення краєзнавчої та правоосвітньої роботи.
Пнікутський НВК
Протокол
загальних зборів педагогічного колективу, батьківського комітету,
піклувальної ради та представників громади с. Пнікут
від 10.06.2019р.
Присутні - 25
З них членів ради НВК -17
Порядок денний:
1. Звіт директора Пнікутського НВК про навчально-виховну та господарську роботу.
2.Обговорення доповіді директора НВК.
3.Вибори лічильної комісії.
4. Голосування.
По першому питанню слухали:
Директора Пнікутського НВК Гояна І. Д., в якому він проаналізував свою діяльність у 2018-2019 навчальному році в контексті роботи структурних підрозділів НВК. Він проінформував про:
а) персональний внесок керівника у підвищення рівня організації навчально-виховного процесу;
б) виконання функціональних обов’язків щодо забезпечення обов’язковості базової ґзагальної середньої освіти .
в) створення умов для варіативності навчання та вжиті заходи щодо впровадження педагогічних технологій у навчальний процес;
г) організацію різних форм позаурочної навчально-виховної роботи;
д) про ужиті заходи щодо зміцнення та модернізацію матеріально-технічної бази навчального закладу;
е) залучення додаткових джерел фінансування навчального закладу та їх раціональне використання;
є) ужиті заходи щодо забезпечення школи педкадрами та доцільність їх розстановки;
ж) соціальний захист, збереження та зміцнення здоров я учнів та працівників педагогічного колективу;
з) надання соціальної підтримки та допомоги дітям-сиротам, під опікою та з малозабезпечених сімей;
і) дотримання правопорядку неповнолітніми;
й) залучення педагогічної та батьківської громадськості до управління діяльності навчального закладу;
к) дисциплінарну практику та аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу, реагування директора на зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом, батьками, представниками органів громадського самоврядування.
(Звіт додається)
Виступили:
Калита Л. Р., вчитель початкових класів, яка зазначила, що згідно з наказом Міністерства освіти і науки ”Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів”, Положення про загальноосвітній навчальний заклад керівник навчального закладу має щороку звітувати про свою діяльність перед членами педагогічного колективу, батьківського комітету, ради та громадськості з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у навчальних закладах , що базується на принципах взаємодопомоги та позитивної мотивації. Вона сказала, що звіт директора про проведену роботу забезпечує прозорість, відкритість і демократичність управління школою. А також стимулює вплив громади на прийняття та виконання директором відповідних рішень у сфері управління школою. За цей рік зроблено дуже багато. А головне створені умови для навчання та виховання дітей. Визнала роботу директора задовільною.
Бучак О., мати учениці 5 класу відмітила, що Гоян І.Д. - вмілий організатор і досвідчений педагог. Бути директором нелегка справа. На сьогодні існує чимало проблем політичного, економічного характеру та ще реформа освіти, яка призведе до повної зміни діяльності НВК. Саме директор є тією першою особою, яка повинна реалізувати всі зміни у школі. У нього на шляху буде багато перешкод. Відзначила, що школа завжди співпрацює з батьківською радою. Зроблена велика робота з благоустрію НВК, кожен рік проводяться капітальні та поточні ремонти. Це стало можливим завдяки вмілому керівництву директора НВК, його наполегливості, цілеспрямованості. Протягом навчального року проводились різні заходи, які мали, безумовно, велике виховне значення. У НВК створені всі умови для відпочинку та навчання дітей. Запропонувала визнати роботу директора задовільною.
Дмитрів У. Й, вчитель математики, сказала, що у НВК Іван Дмитрович сформував стабільний педколектив. Він підтримує такі відносини в колективі, що ми відчуваємо відповідальність один за одного. Директор завжди дає можливість вчителям підвищувати свою педагогічну, професійну майстерність. Він вміло керує не тільки навчально-виховним процесом, а й господарською діяльністю. Вона відзначила, що Іван Дмитрович - ініціатор усіх творчих починань у НВК, наполегливо та планомірно працює з педколективом щодо вирішення навчально-виховних задач. Він вмілий керівник, гарний господар. Постійно займається благоустрієм НВК, вимогливий до себе і підлеглих і в той же час готовий прийти на допомогу до кожного члена колективу. Завжди вислухає, дасть пораду, як краще поводитися в тій чи іншій ситуації, узгоджує свої рішення з профспілковим комітетом НВК. Визнала роботу директора задовільною.
Любас Дмитро сказав, що дітям приємно було навчатися у школі, якою керує Іван Дмитрович. За останні роки учні спостерігали, що в НВК відбуваються зміни в кращу сторону. Директор уважний до своїх співпрацівників і до нас, учнів. Він завжди приділяє увагу, дає пораду, слідкує за порядком у НВК, контролює навчально-виховну роботу НВК. Вважаю роботу директора задовільною.
Заслухавши та обговоривши доповідь директора НВК Гояна І.Д., загальні збори вибрали лічильну комісію та проведено голосування.
Оцінка діяльності директора учасниками загальних зборів.
У відкритому голосуванні взяли участь – 17 осіб, членів ради.
Визначили роботу директора школи задовільною – 17 осіб, членів ради.
Визначили роботу директора школи незадовільною – 0 осіб.
Ухвалили:
1.Роботу директора Пнікутського НВК Гояна І. Д. вважати задовільною.
2.Посилити відповідальність вчителів перед батьками та державою щодо навчання та виховання дітей.
3.Надалі особливу увагу звернути на розвиток матеріально-технічної бази НВК.
Голова зборів: О. Біль
Секретар зборів: Л. Сікорська
|