ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПОТРАПЛЯННЯ
У СИТУАЦІЇЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ
Постраждати від експлуатації може будь-хто, проте торгівці людьми полюють здебільшого на тих, хто прибув з іншої країни, не знає мови або ж залишив попереднє місце проживання через бойові дії. Перетинаючи державний кордон пам’ятайте, що існують злочинні угрупування, які можуть скористатися вашим уразливим становищем. Вони можуть заманити вас в небезпечну ситуацію, наприклад, пов’язаної з примусовою працею або сексуальною експлуатацією шляхом обману, погроз або насильства.
5 правил безпеки:
1. Документи. Надавайте документи лише офіційним особам. Заздалегідь зробіть та збережіть копії найважливіших документів, у тому числі онлайн.
2. Транспорт. Узнайте, куди їдете, та повідомте про поїздку рідних чи друзів. Не сідайте в авто до незнайомих чи підозрілих людей. Надішліть рідним чи друзям номер транспортного засобу, яким пересуваєтеся.
3. Допомога. Приймайте допомогу лише від людей та організацій, що заслуговують на довіру.
4. Спілкування. Не віддавайте нікому мобільний телефон чи інші засоби зв’язку. Будьте обачними та обережними при спілкуванні з незнайомцями.
5. Зв’язок. Підтримуйте постійний зв’язок із рідними, друзями, колегами. Повідомляйте про будь-які зміни свого маршруту, місця проживання чи роботи. Домовтеся з ними про кодове слово або фразу, які повідомлять, що ви в небезпеці.
Психологічний стан та психічне здоров'я під час війни є вкрай важливим. Діти і дорослі переживають виснаження, спустошення, відчувають тривогу й паніку. Важливо знати і вміти опанувати себе в критичних умовах та допомогти іншим підтримувати здоровий психічний стан в критичних умовах.
Особливості реакцій дитини за віком на стресогенну подію.Відео.
Екстрена психологічна допомога при гострому стресовому стані.Відео.
Інформаційні матеріали для батьків
Інформаційні матеріали для педагогів
Інформаційні матеріали для учнів